close
تبلیغات در اینترنت

مرجع دانلود - 83


جستجوگر پيشرفته سايت

این مرغ تخم های رنگی می گذارد + عکس


این مرغ تخم های رنگی می گذارد + عکس

در نزدیکی روستایی فلسطینی مرغی است که تخمهای صورتی رنگ می گذارد. این مرغ که مثل همه مرغهای دیگر تخمش سفید رنگ بود، ناگهان بدون هیچ دلیلی تخمهای رنگی می گذارد


صاحب آن می گوید تغذیه این مرغ عوض نشده است. رنگ سفیده و زرده تخم مرغهای این مرغ مثل تخم مرغهای معمولی است


منبع:

http://vatanmag.ir/post/891

بازديد : 766 بار نظر دهيد! [ ]


دامنه رایگان CZ.CC همراه با کنترل DNSاین دامنه رایگان دارای DNS می باشد یعنی شما می توانید این دامنه را روی

سرور سایت خود SET کنید این دامنه دارای سرعت لود بسیار بالا می باشد

همچنین داراری امکانات بسیار زیادی دیگری است که بهتره خودتون ببینید .

آدرس سایت شما بصورت cz.cc.نام در می آید.

بازديد : 492 بار نظر دهيد! [ ]


عکس های لیلا اوتادی
به ادامه مطلب بروید ...

بازديد : 416 بار نظر دهيد! [ ]


خطری که از بیخ گوش زمین گذشت


ایسنا: از آنجایی كه این فاصله حدود 14 برابر مسافت میان زمین و ماه است، این سیارك تهدیدی برای زمین نبود.

یك سیارك جدید به اندازه یك بلوك شهری كه اخیرا كشف شده، در شب پنج‌شنبه(25 خرداد) از ورای مدار ماه از كنار زمین گذر كرده و به ارائه فرصت مناسبی برای دانشمندان و مشاهده‌گران مجهز به تلسكوپ برای مطالعه این اجسام نزدیك به زمین پراخت.

 سیارك نزدیك به زمین LZ1 2012 كه حدود 500 متر بود از فاصله 3.5 میلیون كیلومتری زمین در نزدیكترین فاصله خود با این سیاره عبور كرد.

از آنجایی كه این فاصله حدود 14 برابر مسافت میان زمین و ماه است، این سیارك تهدیدی برای زمین نبود.

دوربین فضایی اسلوه كه یك سایت رصد آنلاین است به نمایش زنده عبور 2012 LZ1 پرداخت و از این رو نیازی به تجهیزات سنگین برای علاقمندان آماتور وجود نداشت.

در بازخورد اسلوه، این سیارك به شكل یك نقطه مستطیلی سفید در زمان نزدیك شدن به زمین به نمایش گذاشته شده است.

در ویدیویی كه توسط محققان رصدخانه رمانزاكوی ایتالیا ثبت شده نیز این سنگ فضایی به شكل مستطیل متحرك در برابر پیش‌زمینه‌ای از ستارگان بوده است.

LZ1 2012 پس از عبور از كنار زمین در فضا پرتاب نشده بلكه به گفته محققان تا حدودی موازی با سیاره ما حركت می‌كند، بدین معنی كه هنوز تلسكوپهای زمینی از فرصت كافی برای مشاهده این سیارك برخوردارند.

این سیارك ابتدا در تاریخ 10 و 11 ژوئن توسط ستاره‌شناسیان استرالیایی با استفاده از یك تلسكوپ رصدخانه سایدینگ اسپرینگ در تیو یاوث ویلز مشاهده و كشف شد. اگرچه اندازه و مسافت این سیارك با زمین آنرا جزو اجسام دارای پتابسیل پرخطر قرار می‌دهد، به نظر نمی‌رسد در آینده نزدیك تهدیدی برای زمین محسوب شود. با این حال ستاره‌شناان در روزهای آینده به مشاهده این سیارك برای اندازه‌گیری حركات آن ادامه خواهند داد.

این اولین بار نیست كه یك سیارك بزرگ از كنار زمین عبور كرده است. در ماه نوامبر 2011 سیارك بزرگ 2005 YU55 با فاصله نزدیكتری نسبت به این جسم جدید از كنار سیاره زمین عبور كرد.

2005 YU55 نیز به اندازه یك بلوك شهری بوده كه از میان مدار زمین با ماه در فاصله 324 هزار كیلومتری این سیاره عبور كرد. این نزدیكترین مسافت طی شده توسط یك سیارك از كنار زمین از سال 1976 محسوب می‌شد.

ستاره‌شناسان تا به امروز موفق به شناسایی حدود 9 هزار سیارك نزدیك به زمین شده‌اند كه به نظر می‌رسد تعداد بسیار بیشتری در این نزدیكی وجود داشته باشند.بازديد : 414 بار نظر دهيد! [ ]


مردم تحت هیچ شرایطی جگر خام مصرف نکنند


یک پزشک با هشدار درباره احتمال شیوع بیماری خطرناک تب کریمه کنگو راهکاری پیشگیری از ابتلا به این بیماری را تشریح کرد و گفت: شهروندان تحت هیچ شرایطی نباید جگر و گوشت را به صورت خام و یا نپخته مصرف کنند.
 

فریدون طالبی که ریاست کمیسیون اجتماعی و ورزش شورای اسلامی شهر قدس را بر عهده دارد، امروز  در این شهرستان اظهار داشت: بر اساس تحقیقات انجام شده، راهکارهای پیشگیری از ابتلا به این بیماری خطرناک بسیار ساده است.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه نگهداری گوشت خام به مدت 24 ساعت در یخچال احتمال آلودگی به ویروس تب کریمه کنگو را به صفر می‌‌رساند.

وی تصریح کرد: گوشت گوسفند اگر 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری شود، عامل بیماری تب کریمه کنگو از بین می‌رود.

رئیس کمیسیون اجتماعی و ورزش شورای اسلامی شهر قدس با رد احتمال ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو از طریق مصرف گوشت اظهار داشت: عامل بیماری از طریق خون، خون‌آبه و تماس مستقیم با اجزای بدن حیوانات منتقل می‌شود.

طالبی ضمن توصیه به کسانی که در کشتارگاه‌ها کار می‌کنند، گفت: رعایت حفاظت فیزیکی مانند استفاده از پوتین و دستکش و نیز رعایت مسائل بهداشتی توسط پزشکان و پرستاران در مواجهه با افراد مشکوک می‌تواند در جلوگیری از ابتلا به این بیماری مؤثر باشد.

ضرورت استفاده از دستکش توسط کسانی که به صورت مستقیم با دام ارتباط دارند

طالبی افزود: احتمال دارد عامل بیماری از طریق زخم‌هایی که در پوست ایجاد شده نفوذ کند، بنابر‌این کسانی که در تماس مستقیم با دام هستند حتما از دستکش استفاده کنند.

به گفته وی، عامل اصلی انتقال بیماری از طریق کنه‌ها صورت می‌گیرد

رئیس کمیسیون اجتماعی و ورزش شورای اسلامی شهر قدس درباره علائم انسانی این بیماری، اظهار داشت: این بیماری زمانی که از حیوان به انسان و یا از انسان مبتلا به انسان دیگر منتقل می‌شود، به مدت 2 الی 3 روز و در برخی مواقع تا 14 روز حالت ناآشکار دارد.

طالبی متذکر شد: علائم این بیماری با سردردهای ناگهانی، تب، لرز، درد شکم، تهوع و استفراغ، ملتهب شدن چشم‌ شروع می‌شود و بعد از 3 الی 5 روز احتمال خونریزی وجود دارد که در صورت عدم درمان مشکلات بسیاری حتی فوت را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

وی توصیه کرد: تمام کسانی که در تماس مستقیم با دام هستند، باید مسائل ایمنی و بهداشتی را رعایت کامل کرده و در مواجهه با افراد مشکوک به پزشک مراجعه کنند.

منبع :خبرگزاری فارس

بازديد : 724 بار نظر دهيد! [ ]

بک لينک بک لينک
X
تبلیغات